1.

Ars Poetica

1. – 9. 8. 2020 ~ Literárně-výtvarný festival ~ Ježkov u Zábřezí
je určen širokému okruhu zájemců, včetně těch, kteří cestu k literatuře a umění teprve hledají. Denní program začíná povídáním o autorovi, odpoledne je možnost věnovat se četbě a výtvarné tvorbě inspirované básníkem. Večer vrcholí setkáním se zajímavými osobnostmi současné kultury.

 
 

2.

Artu kus

20. – 23. 8. 2020 ~ Hudebně-umělecký festival ~ Trutnov
Oslava svobodného ducha, otevřenosti, kvalitní kultury a tvůrčího pojetí života. Na Bojiště u Trutnova se podruhé vrací festival, na kterém kromě hudby a divadel lze potkat i art instalace, workshopy, slam poetry, design market, autorská čtení či diskusní panely. Bez boje, zato s hlavou otevřenou.

 

3.

Jinčí čin

9. – 12. 9. 2020 ~ Festival alternativní kultury ~ Jičín
Udělat to jinak, a to pro všechny generace. Nepohádkový program festivalu Jičín – město pohádky se odehrává na neobvyklých místech Jičína. Propojuje akademický přístup s živým uměním – divadlem, tancem, hudbou a kreativní tvorbou obecně. 

 

4.

Jiráskův Hronov

31. 7. – 8. 8. 2020 ~ Festival amatérského divadla ~ Hronov

Jubilejní 90. ročník se letos uskuteční v plánovaném termínu, nicméně jeho program bude zřejmě omezen a největší esa z rukávu si nechá napřesrok. Nejtradičnější divadelní festival v Čechách se pyšní několika desítkami představení, zásadními semináři i off programem v parku. 

 

5.

Kočí v Chotči

7. – 8. 8. 2020 ~ Hudebně-divadelní festival ~ Choteč u Jičína
Cílem až rodinného pojetí festivalu je prolnutí profesionálních divadelníků, hudebníků a výtvarníků s lidmi z místní komunity a přilehlého regionu. Tématem letošního ročníku je hmyz, čímž chce upozornit mj. i na jeho úbytek v krajině.

 

6.

Krajkářské slavnosti

18. – 19. 9. 2020 ~ řemesla a lidové tradice ~ Vamberk

Slavnosti k zachování a prezentaci čtyř set leté tradice ručně paličkované krajky spjat s městem Vamberk a se zdejším regionem. Součástí programu jsou výstavy, workshopy a módní přehlídky z tvorby předních výtvarnic, krajkářek i ze studentských prací. Slavnosti byly přesunuty z červnového termínu na září.

 

7.

Mezinárodní horolezecký filmový festival

27. – 30. 8. 2020 ~ film a outdoor ~ Teplice nad Metují 

Jedinečný festival pro všechny příznivce outdoorových sportů, filmů a přírody konající se každoročně v unikátním prostředí Adršpašsko-teplických skal. Součástí kulturní části programu je soutěžní přehlídka profesionálních i amatérských filmů z celého světa s horolezeckou a sportovní tematikou. 

 

8.

Rok Boženy Němcové

celé léto ~ Ratibořice a okolí

Rok 2020 je pro Českou Skalici a její okolí rokem oslav 200. výročí narození Boženy Němcové. Přichystáno je otevření modernizované expozice muzea Boženy Němcové, promítání filmu Babička, divadelní představení Prodaná nevěsta, hudební zastaveníčko v zámeckém parku a řada tematických výstav (Pohádky Boženy Němcové ad.).

 

9.

Theatrum Kuks

19. – 23. 8. 2020 ~ Divadelně-historický festival ~ Kuks
Festival barokního a barokem inspirovaného umění. Multižánrový projekt obsahuje v pěti dnech divadelní, operní, hudební aj. představení na patnácti místech v Kuksu a okolí. Repertoár je vždy vybírán s vazbou na dějiny Kuksu, hraběte Šporka a lázeňský život.

 

10.

Vrchlabské hudební léto

celé léto ~ festival vážné hudby ~ Vrchlabí

XXV. ročník letních nedělních koncertů klasické hudby v klášteře sv. Augustina ve Vrchlabí.Ve společnosti hor a překrásné přírody zní klasická hudba jako doplněk krajiny, který tam patří. Letošní ročník zahájí 26.7. v 19h Terezie Fialová / klavír a Jiří Bárta / Violoncello pěti sonátami L. van Beethovena. Na programu jsou i další velká jména virtuózů a hudebníků. 

 

11.

Za poklady Broumovska

celé léto ~ festival vážné hudby ~ Broumovsko

15. ročník festivalu v broumovských kostelech, který propojuje klasickou hudbu a ochranu kulturního dědictví. Nechte se unášet krásou hudby i Broumovska během deseti letních koncertů, objevte poklady krajiny i atmosféru tohoto silného místa. Letošní program se může lišit, sledujte stránky festivalu, kde již nyní najdete koncerty online.