top of page

podpora

kultuře

 

projekty, kterými podporujeme

kreativitu a kulturní aktivitu v kraji 

náš kraj je bohatý nejen na krásnou přírodu, ale i na rozmanitou kulturní nabídku a dechberoucí památky

Kraj Ukrajině

Dění na Ukrajině vyvolal silnou odezvu napříč kulturní a uměleckou scénou po celé České republice. Symbolickou i faktickou pomoc vyjadřují také naše krajské příspěvkové organizace. 

Granty a dotace

Hledáte finance na vaši kulturní akci, obnovu kulturní památky nebo máte kreativní nápad na podporu kultury v kraji? Tady naleznete vybraný přehled vyhlášených aktuálních výzev na granty a dotace.

IROP

Integrovaný regionální operační program (IROP) poskytuje finanční podporu na projekty přispívající k regionálnímu rozvoji a zvýšení kvality života obyvatel. Kultura má prokazatelný vliv na kvalitu života, a proto je jednou z podporovaných oblastí, a v rámci programu mohou být realizovány aktivity knihoven, muzeí a památek

Národní plán obnovy

Už jste slyšeli o Národním plánu obnovy? I v něm se totiž myslelo na kulturu a KKO. Pojďte si s námi projít základní body toho, co náš v příštích letech čeká.

Tvoříme náš kraj

Kultura není jen ten koncert, na kterém si zatancujete, film v kině, do kterého občas zajdete nebo výstava, kterou obdivujete. Kultura jsou hlavně lidé.Lidé, kteří ji tvoří. Umělci, šéfové divadel, výzkumní pracovníci, ale i pokladní nebo účetní. Ti VŠICHNI stojí za tím, co VÁS baví. Postupně vám zde budeme představovat lidi, bez kterých by kultura u nás v kraji nebyla.

ptak_edited.png

Létem krajem

Letní průvodce po kultuře, památkách, festivalech i skrytých a neobvyklých místech našeho kraje. Rok 2020 nebyl pro kulturu jednoduchý, rozhodli jsme se ji proto podpořit i tištěnou brožurou, která byla zdarma k dispozici nejen po celém kraji, ale i po těch okolních. 

#pootevřeno

V období, kdy se světem prohnala pandemie koronaviru, byly nuceny zavřít své dveře i kulturní instituce. Pojaly to ale povětšinou kreativně, svěže a aktivně. Vytvořili jsme proto projekt POOTEVŘENO, kdy pod hashtagem #pootevřeno sdílely instituce svůj obsah na sociálních sítích. Vytvořila se tak kolekce skvělého on-line obsahu, který jsme pro vás zde zaarchivovali. 

bottom of page